Kuchyně kuchyňské linky

Kuchyňské linky – kvalita

Některé kvalitně zpracované kuchyňské linky (respektive jejich pracovní desky, pod kterými jsou umístěny skříňky) se objevují v několika základních pevných velikostech, na kterých se velká část výrobců shoduje. Jedná se i kuchyňské linky se šířkou od 180 cm do 260 cm.  Kuchyňské linky jsou tedy záležitostí tak prostornou přesně do té míry, kterou zákazníkovi dovoluje šířka místnosti. 

 

Moderní kuchyňské linky

Moderní kuchyňské linky se od kuchyně, vyráběné před deseti, dvaceti i více lety odlišuje hned v několika ohledech. Moderní kuchyňské linky nabízí nejen využitelný prostor pro uložení kuchyňských pomocníků, nářadí, nádobí, případně i potravin. Moderní kuchyňské linky nabízí i estetiku a maximální komfort při užívání.

Snadná a rychlá údržba

V neposlední řadě je zde také „obal“ kuchyně, neboli povrchová úprava jednotlivých segmentů kuchyňské linky. Výběr materiálu kuchyně a jeho povrchovou úpravu dobře zvažte, a to nejen z hlediska estetiky, ale také praktičnost, respektive snadné údržby kuchyňské linky.

Na čem závisí ceny kuchyňských linek?

Kuchyňská linka je základním bodem a hlavním centrem všeho dění v každé moderní kuchyni. Téměř všechny kuchyňské práce jsou prováděny právě na kuchyňské lince, tudíž se jedná o záležitost, při jejíž koupi je nutno vybírat pečlivě.

Ceny kuchyňských linek jsou velmi rozmanité a určuje je v zásadě několik faktorů. Především samozřejmě záleží na velikosti kuchyňské linky a materiálu, ze kterého jsou vyrobeny skříňky. Dále je cena určena komponenty, se kterými je konkrétní kuchyňská linka dodávána. Některé linky jsou prodávány pouze jako sada spodních a horních skříněk, ke kterým je potřeba zvlášť dokoupit pracovní desku, dřez, závěsnou skříňku nad digestoř a další jednotlivosti. Jiné kuchyňské linky naopak těmito komponenty disponují a jejich ceny se proto pohybují mnohem výše. V České republice není mezi výrobci příliš rozšířen prodej kuchyňských linek, jež by v ceně zahrnovaly i elektrospotřebiče. Toto určování ceny platí pro blokové kuchyňské linky – linky, které jsou předem navrženy výrobcem.

Blokovou kuchyňskou linku v nejminimalističtější výbavě lze zakoupit cca od 5 000 Kč, zatímco ceny linek vybavených pracovní deskou a dřezem se mohou vyšplhat i nad 30 000 Kč.  

Ceny sektorových kuchyňských linek

V jiných kategoriích se pohybuje cena takzvaných sektorových kuchyňských linek. Sektorové kuchyňské linky jsou specifické skutečností, že si zákazník může dle svého vkusu zvolit vše od povrchu dvířek a pracovní desky po celkové uspořádání jednotlivých skříněk. Při sektorovém řešení kuchyně je možné i rohové provedení kuchyňské linky nebo zabudování speciálních skříněk pro vestavěné elektrospotřebiče – zkrátka vše, co by zákazníkovi v předem připravených blokových linkách mohlo scházet.